Strona główna »Forum »
Strona główna firefox Forum forum Dlaczego Firefox firefox Download download Kontakt
1. Motywy i rozszerzenia.

Firefox jest najbardziej dostosowywalną przeglądarką na świecie. Możesz bez najmniejszego problemu przystosować ją do swoich potrzeb aby jak najbardziej uprzyjemnić surfowanie po sieci. Motywy pozwalają dostosować wygląd przeglądarki, zaś rozszerzenia oferują nowe możliwości i zwiększoną funkcjonalność. Wspólnota Mozilla Update oferuje szeroki wachlarz motywów i rozszerzeń. Instalacja jest bardzo prosta - wystarczy zaznaczyć dane rozszerzenia lub motywy i kliknąć zainstaluj a wybrane rozszerzenia zostaną automatycznie pobrane i zainstalowane.

2. Przeglądanie w panelach

Przeglądanie w panelach to praktyczna opcja pozwalająca przeglądać strony szybciej i wygodniej. Operowanie wieloma stronami www w pojedynczym oknie pomaga utrzymać w porządku twój pulpit i pasek zadań oraz pozwala Ci skoncentrować się na czytaniu podczas gdy inne strony ładują się w tle. Intuicyjny interfejs i skróty klawiaturowe, które ułatwiają otwieranie i przełączanie między wieloma panelami oszczędzają twój czas i pomagają Ci odnaleźć i przeczytać więcej informacji w znacznie krótszym czasie. Wystarczy nacisnąć Ctrl+T, lub kliknąć środkowym przyciskiem myszy dany link aby go otworzyć w nowym panelu.

3. Blokada wyskakujących okienek

Firefox zatrzymuje denerwujące wyskakujące reklamy przeszkadzające w przeglądaniu stron. Kiedy strona chce otworzyć wyskakujące okno Firefox oddaje Ci pełną kontrolę - pokazywany jest pasek informujący i to Ty decydujesz czy otworzyć wyskakujące okno czy nie, lub pozwalasz Firefoksowi automatycznie zdecydować za Ciebie.

4. Dynamiczne zakładki

Zakładki są ekwiwalentem Ulubionych z Internet Explorera, które zostaną zaimportowane podczas instalacji. Dynamiczne zakładki pozwalają Ci odczytywać najnowsze nagłówki bezpośrednio ze stron www w twoim pasku zakładek lub menu. Wiele stron jest przystosowanych do Dynamicznych zakładek i Firefox daje Ci o tym znać pokazując pomarańczowy przycisk Zakładek dynamicznych w pasku statusu. Subskrypcja jest dziecinnie prosta.

5. Inteligentne wyszukiwanie

Przeszukuj sieć www dowolną wyszukiwarką używając odpowiedniego paska wyszukiwania. Firefox już po instalacji pozwala na korzystanie z popularnych wyszukiwarek, zaś możliwości wyszukiwania można łatwo poszerzyć instalując kolejne z setek dostępnych dodatkowych wtyczek wyszukiwania. Wyszukiwanie podczas pisania pozwala Ci przeszukiwać aktualną stronę zwyczajnie pisząc. Podczas pisania pokaże się pasek wyszukiwania a pasujący tekst będzie od razu podświetlony, pomagając Ci znaleźć to czego szukasz - szybciej niż kiedykolwiek!

Tekst został zaczerpnięty z oficjalnej strony SpreadFirefox.com

 

 

 

Copyright 2006-2017 by firefox.netkomp.net.pl All rights Reserved.